פסיכותרפיה ממוקדת

מהי פסיכותרפיה ממוקדת?

פסיכותרפיה עוסקת במערכת היחסים שיש לאדם עם עצמו ועם הסובבים אותו. פסיכותרפיה ממוקדת דוגלת בכך שלאדם יש מידה רבה של חופש בחירה בחייו. בראיה זו האדם אחראי על התבוננות מודעת בעצמו ובהתנהגותו ועל הדרך שבה הוא מקיים ומנהל מערכות יחסים עם האחר. הטיפול נוקט ראיה מערכתית ותפיסת עולם בעלת אחריות חברתית, המשלבים ראייה קוגניטיבית ורגשית ממוקדת, עמוקה ואפקטיבית.

גישת הטיפול

גישת הטיפול הפסיכותרפי הממוקד מבוססת על  ה- Individual Psychology  שפיתח אלפרד אדלר, והמושתתת על עקרונות וערכים של פסיכולוגיה הומניסטית חיובית ומערכתית חברתית. תורת האישיות והתרפיה מתבוננת באדם בהשקפה הוליסטית, כאדם יצירתי בעל יכולת בחירה, שנע לעבר מטרות שונות בחייו בהתייחסות סובייקטיבית למציאות.

התהליך הטיפולי

בתהליך הטיפולי נבין את מבנה האישיות דרך "סגנון החיים". "סגנון החיים" מתייחס אל ההנחות הבסיסיות, שהאדם מפתח בילדות המוקדמת כדי לעזור לעצמו לארגן את ניסיונותיו, להבינם, לחזותם מראש ולשלוט בהם. מאחר שהנחות אלו הינן מסקנות הנובעות מתפיסותיו של האדם עוד בילדות המוקדמת, הן מהוות תפיסת מציאות סובייקטיבית מוטה ולעיתים רבות שגויה. ניתן לומר ש"סגנון חיים" הינו סוג של משקפיים שדרכם אדם רואה את עצמו, בהתאם לדרך תפיסתו את החיים. לאחר הבנה זו ניתן להרחיב ולהגמיש את התפיסות הנוקשות שנטמעו בנו, ולעבור למצב של בחירה מתוך מודעות ולא באוטומט.

יחד נצא למסע מחזק ומצמיח

למי מתאים הטיפול?

כל מי שמרגיש תקיעות בחיים. מי שמרגיש שיש מחיר כבד למצב זה, ושאינו מצליח להתגבר על כך לבדו או בעזרת סביבתו. מציאת זוגיות לרווקים / לרווקות, לגרושים / לגרושות, לאלמנים / לאלמנות שרוצים לדייק בבחירת זוגיות טובה ומספקת. טיפול פרטני בכל משבר במהלך החיים מגיל 14 עד 120.