עצות שימושיות בדרך לדייט המושלם

2

גברים ונשים משקיעים מאמצים ומשאבים רבים בחיפוש אחר בת או בן הזוג האידיאליים  בעבורם, לדוגמה: הם נרשמים לאתרי היכרויות, יושבים שעות רבות במחשב,מנהלים שיחות ברשת, מפיצים את הבשורה בין מכרים, הולכים לחדר כושר, משקיעים בביגוד ובאסטטיקה ועוד. כל אלו נעשים במטרה אחת בלבד להגיע לעת בה תגיע  הזדמנות הפז לקביעת פגישה ראשונה לדייט פוטנציאלי, שבו ימצא קשר זוגי, שעונה על הצורך, שיפיג את הבדידות ושיסייע במימוש עצמי. משקלו של הדייט הראשון הינו כבד משקל ומשמעותי בעבור בני הזוג, שנפגשים לראשונה. התנהגותכם בדייט הראשון תקבע את הרושם הראשוני ואת הרצון או את אי הרצון להמשך הקשר. ההבדל בין “הדייט המושלם” ובין “הדייט מן הגיהנום” תלוי בכם ובהתיחסותכם למעמד זה. לשם כך הכנתי בעבורכם עצות שימושיות בדרך לדייט המושלם.

לאחר הכנות רבות של בחירת הבגד המושלם, של סידור התסרוקת המחמיאה ושל  הבישום בעל הניחוח החושני, הינכם בדרככם לדייט מן החלומות. הצלחתו של הדייט תלוייה בכם. קחו אחריות על הפגישה ובחרו להיות חיוביים ולהנות מן הבילוי המשותף,  גם אם במבט ראשון נראה לכם, שהאדם שיושב מולכם אינו תכלית הפנטזייה הזוגיות לה יחלתם בעיני רוחכם. הגיעו לפגישה מתוך כבוד לזולתכם, והימנעו לחלוטין משיפוטיות ומביקורתיות. כבדו את זכותו של האדם היושב מולכם להיות שונה מכם. כמה שתגיע לפגישה עם ראש פתוח, עם הרצון להכיר אדם חדש ועם הבחירה להנות, כך תוכלו למצות בהנאה מרובה את המפגש הזוגי הראשון.

מקום הפגישה הינו משמעותי וחשוב להצלחת הדייט. הקפידו על מקום, שבו תוכלו לחוות היטב את שותפכם לדייט. מקום שבו תוכלו לשוחח ולהכיר. יציאה למועדון או לבר תוסס יגבה מחיר של חוסר אינטימיות ואי אפשרות ליצירת קשר משמעותי. המקום צריך להתאים לשני בני הזוג הן בסוגו והן במיקומו, ובו שנייהם צריכים להרגיש בנוח. אל תתפשרו על מקום, שבו לא תרגישו בנוח.

הדבר החשוב ביותר בפגישה רומנטית הינו ההקשבה לדברי שותפכם לבילוי. הקפידו להקשיב היטב לתוכן הדברים, והגיבו אלייהם בהתאם. היו אמפטיים  לנאמר, והמנעו מתקשורת תגובתית והשלכתית. כלומר, בחרו לא להגיב לדברים בצורה אימפולסיבית ללא חשיבה מוקדמת. תגובה שכזו עלולה ליצור אי הבנה מיותרת. שימו לב עד כמה הצד השני קשוב או אינו קשוב לדברייכם כנקודת ציון חשובה להמשך הקשר.

במהלך המפגש השתדלו להיות כנים ואותנטיים לעצמכם. הצגות וחוסר כנות מתגלים בסופו של דבר ואינם תורמים לזוגיות ולקשר בריא. לעומת זאת, אין צורך בפגישה הראשונה לשים את כל הקלפים על השולחן. אל תהיו בלחץ לספר את כל סיפור חייכם, והשאירו דברים נוספים וסימני שאלה גם לפגישה הבאה. מסתוריין יוצר מתח, סקרנות וטעם של עוד. כמו-כן רצוי מאוד לא לספר בשבחו או בגנותו של האקס המיתולוגי בפגישה הראשונה. שיחה פתוחה וגלוייה על האקס המיתולוגי עלול להתפרש בעיני רוחו של המאזין באופן שלילי או שגוי, לדוגמה: שיחה בשבחו או בגנותו של האקס המיתולוגי יכולה להתפרש כחוסר בשלות להמשיך הלאה לקשר הבא.

בפגישה זו רצוי להמנע משתיית משקאות אלכוהוליים. אמנם אלכוהול משחרר מעקבות, ויוצר אווירה טובה ונעימה, אך אינכם רוצים להגיע למצב, שבו תאמרו או תעשו דבר מה שתצטערו עליו בעתיד. אם בכל זאת חשקה נפשכם במשקה אלכוהולי מפתה , הגבילו את עצמכם בכמות שלא תערפל את חושייכם.

בתום המפגש הקפידו להודות לבן/בת הזוג עימם יצאתם לפגישה. הדגישו את הדברים הטובים והחיוביים, שהיו לכם במהלך הפגישה, גם כאשר אתם רואים מקום להמשך הקשר וגם כאשר אינכם רואים עתיד בקשר זה, למשל: היה לי נעים לשמוע את הסיפורים על הטיול שעשית, המקום שבחרת היה מקסים, איזה כייף לדעת ששניינו אוהבים ים, שמחתי ששיתפת אותי בתחומי הלימוד שלך וכו’. אם אינכם רואים המשך לקשר, אל תשלו את האדם הניצב מולכם. ניתן לומר זאת בעדינות ובאמפטייה. אם אינכם בטוחים, תנו לקשר הזדמנות נוספת וצאו לדייט נוסף. לעיתים אנו זקוקים למבט שני ואף למבט שלישי על מנת לברר את התאמת הקשר. בכל מקרה העצות הללו טובות גם לדייטים הבאים, שיהיו טובים, מוצלחים ומושלמים בדרך למציאת זוגיות טובה ומספקת.

http://haravak2.nana10.co.il/Article/?ArticleID=983035&sid=283

2 thoughts on “עצות שימושיות בדרך לדייט המושלם

  1. I’m really impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Either way keep up the nice quality writing, it is rare to see a nice blog like this one nowadays..

Leave a Reply