קליניקת "מיזוג משפחתי" בהנהלת שירלי קליין M.A – יעוץ וטיפול זוגי, טיפול משפחתי, הדרכת הורים וטיפול בבני נוער

טיפול מיני

טיפול-מינימיניות ויחסים אינטימיים מהווים חלק חשוב וחיוני בכל מערכת יחסים. רבים רואים במיניות את ההיבט הפיזי של התקשורת הזוגית, המשלימה את ההיבט המנטלי-רוחני. קשיים הקשורים ליחסים האינטימיים יכולים להופיע בכל גיל, שכבות האוכלוסייה ושלבי החיים. למעשה לכל גיל יש את הקשיים והסוגיות המיניות המאפיינות אותו. פנייה לקבלת טיפול מיני יכולה לסייע להבין את המקור לקשיים ולמצוקות ולהתמודד אתם. הטיפול מקנה למשתתפים את הכלים לשיפור הביטחון העצמי, התגברות על חרדות, חידוש התקשורת, והחזרת התשוקה וההתלהבות למערכת היחסים.

בעיות נפוצות בתפקוד המיני

בין הבעיות הנפוצות המשפיעות על החיים האינטימיים של בני הזוג ניתן למצוא את הקשיים הבאים: חוסר חשק מיני, פערים בחשק המיני של בני הזוג, קושי ביצירת אינטימיות, כאבים או חוסר נוחות בזמן קיום יחסי מין, בעיות בתפקוד המיני, קושי בהגעה לאורגזמה, בעיות בדימוי גוף, חרדת ביצוע וחוסר בתקשורת מינית תקינה בין בני הזוג.

פעמים רבות חוסר בחיים אינטימיים מספקים יכול להוביל למריבות, מצוקות ותסכולים במערכת היחסים. עם זאת, אנשים רבים מהססים לפנות לקבת עזרה מקצועית ומאפשרים לאיכות חייהם ולזו של בני הזוג שלהם להתדרדר.

טיפול מיני מקצועי – מה זה?

הטיפול מתמקד בהחזרת התשוקה, החושניות והמשיכה למערכת היחסים ובהגעה להנאה מינית גדולה יותר באופן אישי וזוגי. בשלב הראשון נעשה אבחון של הבעיה ושל צרכיו הייחודיים של המטופל. בשלב השני המטפל יבנה טיפול המותאם לצרכיו של המטופל. המפגשים נערכים עם שני בני הזוג ביחד או עם כל אחד בנפרד, לפי הצורך האינדיבידואלי של כל זוג וכל אדם. הטיפולים נערכים באמצעות שיחה, הדרכה וייעוץ שנועדו להביא לשיפור בביטחון העצמי ובתפקוד המיני.

למי הטיפול מתאים?

טיפול מיני מתאים לכל אדם אשר חובה קושי פיזי או נפשי אשר מונע ממנו להפיק את המקסימום מחייו האינטימיים. הטיפול מתאים לזוגות ולאנשים פרטיים, אשר מחפשים מענה מקצועי, ממוקד ודיסקרטי.

מערכת היחסים שלנו אמנם אינה סובבת רק סביב היחסים האינטימיים והמיניות לכשעצמה אינה מספיקה לביסוס קשר אוהב ויציב, עם זאת בעיות במיניות יכולים לפגוע באיכות הקשר בין בני הזוג. פנייה לאיש מקצוע מתאים יכולה לסייע לשקם ולשפר את החיים האינטימיים ולחזק את האושר הזוגי והאישי.

מעוניינים ללמוד עוד על זוגיות ויחסים? קראו את המאמרים הבאים המתייחסים לאספקטים השונים של הטיפול הזוגי והמשפחתי: יעוץ זוגי, מטפלת זוגית, זוגיות במשבר, טיפול משפחתי וזוגי.